Kyselina hyaluronová robí s pleťou divy

Kyselina hyalurónová totiž vie zjemniť vrásky a dodať pleti pružnosť i vlahu, ako píše idnes.cz. A to ako v krémoch, tak pri dermatologických ošetreniach.

Kyselina hyalurónová sa vyznačuje schopnosťou viazať na seba vodu, a to až v tisícnásobku vlastnej hmotnosti, takže hydratuje a zjemňuje pokožku. Súčasne tiež podporuje tvorbu kolagénu. Koža obsahuje až 50% kyseliny hyalurónovej z celkového množstva obsiahnutého v našom tele. Mladá pleť ju má v sebe viac, vďaka tomu má schopnosť zadržiavať vodu, je vyhladená, pružná, lepšie zásobená živinami a chránená pred pôsobením voľných radikálov.

Ošetrenie kyselinou hyalurónovou pomáha vyplniť vrásky, ale pleť tiež silne hydratuje a podporuje tvorbu kolagénu,"objasňuje Yvonne Bergerová z kliniky estetickej a cievnej medicíny BCD Clinic. Látka to robí prirodzene, ale okolo štyridsiateho roku života, kedy jej množstvo v pokožke začne ubúdať, sa to prejaví nedostatočnou hydratáciou, zhoršenou výživou pleti i stratou pružnosti.

"Preto možno kyselinu hyalurónovú použiť nielen na výplň vrások, ale ako takzvaný hydrolifting s hydratáciou tvárou, krku alebo dekoltu. Kúra je vhodná na skvalitnenie pokožky a na regeneráciu škôd napáchaných slnkom, a to ako pred letom, tak po ňom," radí lekárka.

Celý článok na: 

http://evita.hnonline.sk/zivotny-styl/593366-kyselina-hyaluronova-robi-s-pletou-divy-toto-dokaze

 

Viac tu: http://studio-balance.webnode.sk/news/hormonalny-joga/